Do czego przyda się cienki styrodur? - zalety cienkich tafli 1
Do czego przyda się cienki styrodur? - zalety cienkich tafli

Cienkie tafle łatwo się wyginają

Chociaż dużą popularnością wśród modelarzy cieszą się tafle o grubości powyżej 10mm, to te cieńsze są niezwykle przydatne w modelarstwie. Dzięki najcieńszej tafli 1mm, która bez trudu zwija się w rulon, możemy stworzyć strukturę kamieni/cegieł np. przy budowaniu wieży. Wystarczy owinąć tubę taflą 1mm, wcześniej rzeźbiąc w niej wybraną strukturę. 

Styrodur z naszej oferty jest nieco bardziej elastyczny od styroduru xps, wykorzystywanego głównie jako materiał używany w budownictwie. Dzięki tej właściwości można bez trudu w nim rzeźbić i nadawać wybrane kształty. To przydatna cecha w tworzeniu makiet.

 

Rzeźbienie w tafli

Cienką taflę styroduru możemy żłobić np. we wzór dachówek i naklejać na grubą warstwę, wykorzystaną do budowy ściany lub jedną warstwę styroduru ze strukturą muru umieścić pod spodem drugiej. Da to niesamowity efekt 3D w przypadku makiety ruin lub nieskończonej budowli. Oczywiście, można też rzeźbić daną fakturę bezpośrednio na grubym styrodurze.

 

      

 

Pojedyncze cegiełki/kamienie, dachówki

Pocięty, cienki styrodur można używać jako pojedyncze cegiełki lub kamienie, czy nawet dachówki. Wystarczy odpowiednią taflę pociąć na pojedyncze kawałki, używając nożyka lub skalpela, a następnie pomalować.

   

 

Ściany i podłogi budynków i budowli

Tafle styroduru 5mm, 6mm, 7mm i 8mm  świetnie nadają się do tworzenia ścian i podłóg w  miniaturowych budynkach oraz budowlach. Połączone ze sobą stworzą ramy budynku, a w powstałych ścianach możemy rzeźbić wzór cegieł, desek czy kamieni. Po malowaniu uzyskamy na makiecie efekt realistyczny i profesjonalny.

 

Podane przykłady to tylko niektóre z wielu zastosowań cienkiego styroduru. Stanowią one jednak ciekawy sposób na wykorzystanie tego materiału w Waszym hobby, lub pracy, gdy przygotowujecie makietę architektoniczną czy deweloperską.

 

Cienkie tafle styroduru znajdziecie w naszej >>ofercie<<

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

24 września 2021

Świetny artykuł! Dowiedziałem się jak zrobić z cienkiego styroduru powierzchnię muru czy bruku oraz dachówki. Wychodzi na to, że da się niewielkim kosztem, przy pewnym nakładzie pracy, bez problemu przygotować budynek do gry w skali 28mm (czy tez innej). Serdecznie dziękuję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl